Sama

اخبار و تازه ها

دیدار جمعی از مدیران و مسئولین سما نجف آباد با نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه شهرستان

همزمان با آغاز بکار رسمی شورای سیاستگذاری سما نجف آباد جمعی از مدیران و مسئولان به همراه دبیر شورای سیاستگذاری سمای این مرکز با حجت الاسلام والمسلمین حسناتی نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه شهرستان نجف آباد دیدار کردند. در این دیدار مدیران و مسئولان ضمن ارائه گزارش از فعالیتهای صورت گرفته در حوزه مربوطه، به بیان نقطه نظرات و پیشنهادهای خود پیرامون مسائل تعلیم و تربیت و نقش دانشگاه و مدارس در ارتقاء وضعیت علمی، فرهنگی و تربیتی در جامعه پرداختند.

حجت الاسلام حسناتی و مهندس خاکی1

 

در ابتدای جلسه مهندس خاکی دبیر شورای سیاستگذاری سما نجف آباد ضمن اعلام خبر مستقل شدن شورای سیاستگذاری سما نجف آباد و آغاز بکار رسمی این شورا، گزارشی از فعالیتهای علمی و آموزشی صورت گرفته در مرکز را ارائه دادند و از زحمات دکتر میرزاده ریاست عالیه دانشگاه آزاد، دکتر زرهانی ریاست محترم سازمان سما و دکتر امیری ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد در این خصوص تقدیر و تشکر کردند.

ایشان در ادامه گفتند: مرکز آموزشی و فرهنگی سما نجف آباد پتانسیل عظیمی در شهرستان بوده و به تبع دانشگاه نیز جایگاه خوبی را داراست. ایشان با اشاره به آمار قابل توجه دانش آموزان و فارغ التحصیل شدن 21هزار نفر آنان از ابتدای تاسیس مدارس سما نجف آباد تا کنون افزودند: این امر از لحاظ اقتصادی بار زیادی را از دوش دولت برداشته است و با توجه به بهره مندی مدارس سما نجف آباد از امکانات دانشگاه، تلاش داریم همپای دانشگاه حرکت کرده و برای دیگر مدارس الگوسازی نماییم. ایشان همچنین افزودند: نگاه ساختاری به مدارس سما نباید یک نگاه رقابتی باشد و امید آن را داریم که آموزش و پرورش بتواند با برنامه ریزی بهتر از ظرفیتی که در مدارس سما وجود دارد استفاده کند.

حجت الاسلام حسناتی 2

 

معاون دانشگاه و رئیس مرکز آموزشی و فرهنگی سما نجف آباد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تغییر و تحولات مثبتی که در سازمان صورت گرفته است افزود: در مباحث فرهنگی، همان انتظارات فرهنگی دانشگاه را علاوه بر انتظارات آموزش و پرورش پوشش مضاعف می دهیم. وی با تاکید بر لزوم توجه به مسائل فرهنگی از مدارس افزودند: مدیران این مجموعه حرکت در بستر فرهنگی را با نگاه دانشگاهی آغاز کرده اند.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود ضمن ارائه گزارشی از وضعیت آموزشکده این مرکز، نیاز کشور به نیروهای تکنسین را اجتناب ناپذیر خواندند و گفتند: برخلاف تصور، دانشجویان دوره کاردانی از مهارت خاصی برخوردارند و پژوهشها و اختراعات آنان نیز نشان از این امر مهم دارد و برای دانشجویان دوره های کاردانی علاوه بر امکانات موجود، زمینه استفاده از پتانسیل دانشگاهی نیز فراهم شده است. ایشان از انعقاد تفاهم نامه همکاری با مراکز آموزش فنی و حرفه ای خبر دادند و افزودند: مطابق این تفاهم نامه دانشجویان پس از طی دوره های آموزشی مختلف گواهی مهارت در آن دوره را دریافت می کنند و می توانند وارد بازار کار شوند.

13

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین حسناتی نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه شهرستان نجف آباد، ضمن ابراز خرسندی از این دیدار، دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد را مایه افتخار شهر دانسته و از زحمات دکتر امیری و مهندس خاکی و دیدگاه فرهنگی آنان تقدیر و تشکر کردند. ایشان ضمن تاکید بر آغاز تعلیم و تربیت از مقاطع پیش از دبستان فرمودند: روح کار در یک نظام اسلامی تعلیم و تربیت است و باید توجه بیشتری به این امر مهم صورت پذیرد. ایشان با اشاره به نقش مهم و تعیین کننده آموزش و پرورش در موفقیت و سربلندی یک کشور، خواستار کمک همه جانبه، به مسئله آموزش و پرورش شدند.

ایشان ضمن تشکر از مسئولین سما برای ارائه ی فعالیت های فرهنگی و تربیتی، بر ادامه ی فعالیتها برمبنای تحول و نوآوری برپایه اصول اسلامی تأکیدکردند و افزودند: آموزش مستقیم بیش از 3000 نفر در مقاطع مختلف تحصیلی کار بزرگی است و شما شانه زیر این بار دارید که بسیار ارزشمند است.

8

 

 

 

 

حق نشر دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد. ©۱۳۹۴

مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات

All rights reserved. Get help: support@iaun.ac.ir

logo in nav 44x36  linebutton 30x30 en aparat logo color white 32 index

شما اینجا هستید: خانه اخبار و تازه ها دیدار جمعی از مدیران و مسئولین سما نجف آباد با نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه شهرستان