Sama

درباره

درباره آموزشکده

آموزشکده فنى و حرفه‌ای سما نجف آباد با هدف پرورش تكنسين براي بازار كار ،‌ در سال 1380 توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد مستقل نجف آباد و معاونت آموزش هاي عمومي و مهارتي سما نجف آباد تأسیس‌ گرديده و در ابتدا با پذيرش 180نفر دانشجو در  رشته حسابدارى  کار خود را آغاز نموده است. باگذشت بیش از هجده سال از تأسیس آموزشکده فنی و حرفه‌ای سما نجف آباد، اکنون با مساحت 15000مترمربع بزرگ‌ترین آموزشكده در بین آموزشکده‌های سما در سطح کشور ایران است. در این آموزشکده تعداد 140 استاد هیئت‌علمی و جق التدريس ، مشغول به کار علم‌آموزی می‌باشند.

در حال حاضر بیش از 1000دانشجوی دختر و پسر در ۱۴ رشته کاردانی در این آموزشکده مشغول به تحصیل هستند. این آموزشکده دارای کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های تخصصی در گروه برق (کارگاه‌های الکترونیک عمومی، برق و آزمایشگاه‌های ماشین ، هیدرولیک و پنوماتیک، سیم‌پیچی، PLC، مدار فرمان،و ...)، گروه مکانیک خودرو، گروه نقشه‌برداری، گروه ساختمان (آزمایشگاه‌های بتن و خاک)، آتلیه‌های گروه معماری و گروه گرافیک و کارگاه‌های رسم و طراحي دوخت است.

همچنین این آموزشکده دارای سایت‌های مجهز کامپیوتر و کتابخانه‌ای مشتمل بر 6000 جلد کتاب است و دانشجویان این آموزشکده توانسته‌اند در زمینه‌های مختلف علمی، پژوهشی، فرهنگی و ورزشی به موفقیت‌های چشمگیری در منطقه و کشور دست یابند.

شايان ذكر است مدرك پايان تحصيلات اين آموزشكده ،  توسط دانشگاه آزاد اسلامي واحد نجف آباد بزرگترين و مستقل ترين واحد دانشگاهي كشور صادر مي گردد كه امكان ادامه تحصيل در مقاطع بالاتر در داخل و خارج كشور را براي كليه دانشجويان آموزشكده فني و حرفه‌اي سما فراهم مي‌كند.

ساختمان هاي موجود :   ساختمان اداري ،‌  ساختمان آموزشي ،‌   ساختمان سلف سرويس  و  ساختمان مجموعه حفاظت فيزيكي   


 

                آمار دانشجويان فعال1000

                  آمار كل دانش آموختگان  ( فارغ التحصيلان ) : 4600نفر    


   

3

4

6

 

1

 

7


 آدرس :نجف آباد - امیر آباد - خیابان شهید مفتح - آموزشکده فنی و حر فه ای سما 

تلفن  :     42436438 - 031

 

 

 

 

حق نشر دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد. ©۱۳۹۴

مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات

All rights reserved. Get help: support@iaun.ac.ir

logo in nav 44x36  linebutton 30x30 en aparat logo color white 32 index

شما اینجا هستید: خانه درباره