Sama

سامانه امتحانات غير حضوري ( جديد )

امتحانات غير حضوري


بسمه تعالی

باعنایت به افزایش آمار شیوع بیماری کرونا و قرار گرفتن استان اصفهان در وضعیت هشدار، همچنین باتوجه به نگرانی دانشجویان و خانواده ها و تقاضای اکثریت دانشجویان، مطابق آخرین پی گیری ها و هماهنگی های بعمل آمده با مراجع تصمیم گیری و اخذ موافقت ایشان، مقرر گردیدکلیه امتحانات آموزشكده سما نجف آباد به صورت غیرحضوری (مجازی) برگزار گردد.
امتحانات از طریق سامانه اختصاصی آزمون مجازی واحد نجف آباد برگزار می گردد که دارای قابلیت تخصیص بانک سوالات برای هر درس و شامل روش های تستی یا تشریحی بوده همچنین قابلیت اجرای کلیه پروتکل های استاندارد برگزاری آزمون مجازی از جمله تعریف بازه زمانی امتحان و وقت امتحان، نمایش سوالات به صورت تک به تک و رندم از بانک سوالات، جابه جا نمودن گزینه های پاسخ در سوالات تستی، عدم امکان بازگشت دانشجو به سوالاتی که رد نموده است و... را دارد.


,ويژه  اساتيد 

جهت دريافت فايل اكسل ،‌ جهت تكميل  و بارگزاري  سوال هاي تستي  اينجا كليك كنيد . 


 

دانشجوی محترم اکیدا توصیه می شود قبل از هر اقدامی این تذکرات را با دقت مطالعه نمایید

الف) تذکرات مهم

1- امتحانات مجازی بهدو صورت تستی یا تشریحی( به صلاحدید استاد درس) برگزار می گردد.
2- مطابق پروتکل های آزمون های مجازی، سامانه امتحانات مجازی آموزشكده دارای بانک سوال برای هر درس به تعداد چند برابر سوال های مورد نیاز آن درس می باشد. پس از شروع امتحان سوال های هر دانشجو یکی پس از دیگری به صورت رندم از بانک سوالات انتخاب و تک به تک (نه به صورت یکجا) نمایش داده می شود و پس از پاسخ دانشجو (یا رد کردن سوال به علت عدم تمایل به پاسخگویی) و فشردن کلید صفحه بعد سوال بعدی بر روی صفحه نمایش داده می شود. لازم به ذکر است چنانچه سوالی بدون جواب یا با جواب، رد شده و سوال بعدی نمایش داده شود تحت هیچ شرایطی امکان پاسخگویی به سوال رد شده یا ویرایش پاسخ قبلی وجود ندارد.
3- برای پاسخگویی به سوالات تستی تنها انتخاب گزینه صحیح و زدن کلید صفحه بعد کافی است و برای پاسخگویی به سوالات تشریحی دانشجو می تواند به یکی از روش های تایپ پاسخ در محل مشخص شده یا آپلود و ارسال تصویر پاسخ (مخصوص دروس محاسباتی و پاسخ هایی که نیاز به رسم شکل یا نمودار دارد) نسبت به پاسخگویی سوالات اقدام نماید.
4- هر امتحان یکبازه مجاز زمانی   ( مثلا 8 تا 10 صبح) و یک مدت آزمونمثلا 60 دقیقه دارد. ورود دانشجو برای آزمون، می تواند در طول بازه زمانی انجام شود ولی مدت آزمون از لحظه ورود محاسبه می شود. درضمن با اتمام بازه زمانی ولو اینکه مدت آزمون هنوز تکمیل نشده باشد آزمون خاتمه می یابد و پاسخ ها ثبت نهایی می گردد. با توجه به احتمال قطعی اینترنت دانشجو در بین امتحان و سایر موارد غیرقابل پیش بینی و به منظور جلوگیری از استرس دانشجویان و اطمینان بیشتر، بازه زمانی مجاز آزمون ها تقریبا 2 برابر مدت زمان آزمون در نظر گرفته می شود تا در روند آزمون دانشجو خللی ایجاد نگردد. با این وجودتوصیه می گردد دانشجویان راس ساعت مقرر در برنامه امتحانی آزمون خود را آغاز نمایند.
5- کلیه دانشجویان لازم است مطابق برنامه امتحانی خود راس ساعت مقرر از طریق لینک موجود در این صفحه ونام کاربری (شماره شناسایی دانشجو) و رمز ورود (رمز ورود به سامانه دانشجویی)وارد سامانه امتحانات مجازی شوند و پس از انتخاب درس با توجه به بازه زمانی امتحان، سوالات امتحانی خود را در مدت زمان تعیین شده پاسخ دهند.
6- توصیه می شود قبل از فرارسیدن روز امتحان با مراجعه به سامانه امتحانات غیرحضوری، نسبت به ملاحظه بازه زمانی امتحانات دروس خود اقدام نمایید و چنانچه امکان مشاهده ندارید و با خطای موانع و محدودیت های آموزشی و... مواجه می شوید پی گیری های لازم را از روزهای قبل انجام دهید.
7- چنانچه هرگونه اشکال/مانع یا محدودیتی برای دریافت کارت امتحانی در سامانه دانشجویی و یا ورود به آزمون درس مورد نظر در سامانه امتحانات مجازی دارید، تاکید می گردد تا قبل از روز آزمون خود نسبت به رفع اشکالات و موانع اعم از آموزشی و غیره اقدام نمایید.
8-. هردانشجویی باید در بازه زمانی مجاز امتحان خود با ورود به سامانه امتحانات مجازی و انتخاب درس خود حداکثر در وقت تعیین شده برای امتحان نسبت به پاسخگویی به سوالات و ثبت نهایی پاسخنامه اقدام نماید. به عنوان مثال برای درسی ممکن است بازه مجاز امتحانی ساعت ۸ تا ۱۰ صبح تعریف شود و وقت امتحان هم ۶۰ دقیقه باشد. بدین ترتیب دانشجو مجاز است بین ساعت ۸ تا ۹ وارد سیستم شود و ۶۰ دقیقه مهلت پاسخگویی داشته باشد. بدیهی است ورود بعد از ساعت ۹ برای این درس باعث کاهش زمان امتحان به میزان تأخیر در ورود خواهد شد. به عنوان مثال اگر دانشجویی ساعت ۹:۱۵ وارد سامانه شود به جای ۶۰ دقیقه، ۴۵ دقیقه فرصت امتحان خواهد داشت.توصیه می شود حداقل یک روز قبل از تاریخ امتحان با مراجعه به سامانه امتحانات مجازی بازه امتحان مورد نظر را ملاحظه نمایید و به خاطر بسپارید.
9- در صورتی که به هر دلیل اتصال به اینترنت شما با مشکل روبرو شد می توانید بدون از دست دادن وقت امتحان، مجدداً در بازه زمانی امتحان وارد سامانه شوید و ادامه سوالات را پاسخ دهید بدیهی وقت امتحان شما از ورود مجدد ادامه می یابد و فاصله زمانی از قطع اتصال تا ورود مجدد در وقت امتحان محاسبه نمی گردد. ( البته توجه نمایید ورود مجدد حتما باید بازه زمانی امتحان انجام شود چون پس از اتمام بازه زمانی امکان ورود به آزمون را نخواهید داشت . 


ب) الزامات سخت افزاری و نرم افزاری

1- ورود به سامانه آزمون مجازی نیاز به نرم افزار خاصی ندارد.
2- صرفا از آخرین نسخه های مرورگرهای فایر فاکس یا کروم برای اتصال به کلاس آنلاین استفاده نمایید.
3- نرم افزار Adobe Acrobat Reader حتما در رایانه یا لپ تاپ شما نصب شده باشد.
4- توصیه می شود برای انجام آزمون مجازی از رایانه شخصی یا لپ تاپ استفاده نمایید. ورود به سامانه از طریق موبایل هوشمند مشروط به استفاده از مرورگرهای کروم یا فایرفاکس امکان پذیر است.
5- حداقل سرعت دانلود اینترنت شما بایستی 2 Mbps باشد از پایداری اینترنت ADSL یا همراه خود اطمینان حاصل نمایید.
6- با توجه به اینکه برای برخی امتحان های خاص و تشریحی (مطابق نظر استاد) علاوه بر امکان پاسخ دهی به صورت تایپی در قسمت مشخص شده امکان آپلود تصویر پاسخ نامه دانشجو به صورت عکس هم فراهم شده است ( که به ویژه برای دروس محاسباتی مساله مهمی است) حتی المقدور علاوه بر رایانه یا لپ تاپ یک گوشی تلفن همراه برای گرفتن عکس پاسخ نامه و ارسال آن به رایانه هم پیش بینی نمایید.
7- اگر برای آپلود تصویر پاسخ سوال از موبایل استفاده می نمایید می توانید از اپلیکیشن های تنظیم اتوماتیک کیفیت و اندازه عکس مانند CamScanner استفاده نمایید.


ج) دانلود مرورگرهای سازگار و نرم افزارهای کمکی جهت ورود به سامانه امتحانات مجازی

ج-1 : نرم افزارهای کمکی
دانلود نرم افزار AdobeAcrobatReader
دانلود اپلیکیشن CamScanner - Scanner to scan PDF نسخه اندروید
دانلود نرم افزار AnyDesk

ج-2 : مرورگرهای سازگار با نرم افزار امتحانات مجازی

دانلود مرورگر کروم 32 بیتی - دانلود مرورگر کروم نسخه اندروید

دانلود مرورگر کروم 64 بیتی

دانلود مرورگر فایرفاکس 32 بیتیدانلود مرورگر فایرفاکس نسخه اندروید

دانلود مرورگر فایرفاکس 64 بیتی

دانلود نرم افزار AnyDesk


د) کد کاربری و گذر واژه جهت ورود به سامانه امتحانات غیرحضوری (مجازی)

نام کاربری : شماره شناسایی دانشجو
رمز ورود : همان رمز ورود سامانه دانشجویی (با حروف کوچک)


و) شماره های تماس پشتيباني 

شماره تماس مستقيم :       42436441 - 42436438  031

 شماره  تلفن هاي داخلي 

رديف

                                   قسمت مربوطه

     شماره

1 ریاست 214
2 معاون فرهنگی دانشجویی 212
3 رئیس امور عمومی 215
4 مدیر امور مالي 42291146
5 مدیر دانشجویی 280
6 فارغ التحصیلان و نظام وظیفه آموزشکده 215
7 مدير حراست 42292808
8 مرکز کامپیوترو امور سایت ها 241
9 مدیر گروه طراحی دوخت  کودکیاری  تربیت بدنی خواهران - گرافيك 223
10 مدیر گروه الکترونیک و الکتروتکنیک 259
11 مدیر گروه کامپیوتر - ساختمان  - نقشه کشی معماری 290
12 مدیرآموزش 232
13 کارشناسان آموزش 231- 230
14 کارگزینی آموزشکده 42291043
15 مدیر پژوهش وارتباط با صنعت 270- 257
16 تدارکات 201
17 رئیس امور مالی 42291146
18 امور شهریه 238
19 امور کلاس ها 254
20 گروه ساخت و تولید  - مکانیک خودرو 235
21 مدیر فرهنگی 256
22 مدیر گروه حسابداری 264
23 مدير گروه تربيت بدني برادران 217
24 انتظامات 200
25 ایاب و ذهاب 280
26 کتابخانه 257
27 آبدارخانه ساختمان آموزش 255
28 آبدارخانه ساختمان اداری 206
29 انتشارات 42436447
30 بوفه ـــ
31 كارگاه كاربنيان طراحي دوخت 270

 مهم : جهت دريافت دستور العمل  امتحانات مجازي اينجا كليك كنيد


جهت ورود به سامانه امتحانات مجازي اينجا كليك كنيد


 
 
 
 
 

حق نشر دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد. ©۱۳۹۹

مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات

All rights reserved. Get help: support@iaun.ac.ir

logo in nav 44x36  linebutton 30x30 en aparat logo color white 32 index

شما اینجا هستید: خانه سامانه امتحانات غير حضوري ( جديد )